ahşap ambalaj

Emprenye nedir? Emprenye, çeşitli yöntemlerle değişik kimyasal maddelerin ahşabın bünyesine emdirilmesi işlemidir.

Emprenye kereste niçin kullanılır? Ahşabın olumsuz şartlara karşı dayanıklılığını arttırabilmek ve ağaç kaynaklarının tükenmesini önlemek için emprenye işlemi; dünyanın geleceği düşünüldüğünde ekolojik ve ekonomik açıdan en uygun çözümdür. Gerek fiyat gerekse zaman bakımından kayba uğramamak için sistem ahşap ambalaj sizler için siparişlerinizi emprenyeli olarak en kısa zamanda sizlere ulaştırmaktadır. İstemiş olduğunuz boyutlarda ve ebatlardaki ahşap malzemeyi gerek inşaatlık, gerek sınıf malzeme standartlarına uygun olarak üretmekteyiz.

Ahşap Koruma

Ahşap organik yapıda olan bir malzemedir. Doğal olarak kullanıldığında, kullanım ömürleri kısa süreli olmaktadır. Ahşabın kullanım ömürlerini çeşitli organizmalar, ısı ve rutubet gibi fiziksel etkenler, basınç, sürtünme, çarpma gibi mekaniksel etkenler etkileyebilir. Ancak bunların içerisinde içerisinde en önemlisi organizmaların meydana getirdiği zararlardır. Ülkemizde bunlardan en çok mantarların , termitlerin, böceklerin ve deniz oyucularının meydana getirdiği website zararlar önem kazanmaktadır.

Ahşabı yukarıda adı geçen organizmalara karşı korumak ve kullanım ömrünü uzatmak amacı ile yapılan her türlü işleme ahşap koruma veya ahşabın emprenyesi adını veriyoruz. Bunun için kullanılan kimyasal maddelere de emprenye maddeleri denilmektedir.

Koçist Orman Ürünleri
ahşap ambalaj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ahşap ambalaj”

Leave a Reply

Gravatar